Tuesday, June 2, 2015

IGA PÄEV ON KUI IME

Juuni algus on juuni algus. Ja aed on aed, ikka seesama. No võibolla on aastaga pisut vanemaks ja lopsakamaks muutunud. Ja vaated on vaated, needsamad. Taimedki enamvähem samad, ehk pisut kõrgust ja laiust võtnud. Ja ometi käid ja vaatad ja imetled ja leiad midagi, mida poleks nagu varem mitte kunagi enne näinud. Nii aeg kui aed oleks kui üksainus suur ime.
Kõike tahaks ju üles tähendada ja näidata, päevik ju ikkagi. Illustreeritud pealekauba. Aga seda saaks vaid siis, kui millegi muuga ei tegelekski, iga tunni tagant postitus :).
Praegu on kuuskede ja nulgude kevadpeo aeg, männiküünlad ootavad veel.
Vana hea harilik kuusk `Acrocona`


veel vanem harilik kuusk `Lubeckensis`oleks kui meepotis püherdanud. Tervenisti teda peale ei saa, selleks tuleks päris kaugele minna


Pisike torkav kuusk `Maigold`


Nooruke serbia kuusk `Aurea`

Must kuusk `Aureovariegata on kuldseid helmeid täis pikitudHarilik kuusk `Ohlendorfi` rammus heleroheline


`Norrkoping`


Halli nulu pärlikee


Et madal, aga laiutav palsamnulg `Nana` tervenisti pildile mahuks, tuleks droon laenutada. Pildistasin ülalt alla:)

Okkaliste juurde tuleb veel palju kordi tagasi tulla, neid on meil palju.

Ärme siis lehtpuudele ka liiga teeme, väärivad nemadki siin oma kohta.
Hariliku paakspuu `Asplenifolia` sasipea

See imepisike Sargenti lodjapuu `Onondanga` seab end isegi õitsema


Suure läätspuu `Lorbergii` udukogu
Harilik vaher `Drummondii`
Õiteta aedu on vähe, pole meiegi erandid.
  Näärmekas jänesekapsas `Purple Heart`


Sookalla esimene õis

Saadud ammu põõsaspojengina, aga tundub, et tegemist on sellest eraldatud rühma Rocki pojengiga. Olgu temaga, kuidas on, tema ilu sellest ei väheneKord juba nähtud, aga see kolmevärviliselt õitsev makino rodo on kui ime. Koosneks ta justkui mitmest põõsast.

Suureõieline kuldking `Album`


Sirelite lõhn on lausa joovastav
Kirjulehine sirel

Olevat `Primrose`, aga pole seda teps mitte :)

Pihlakad õitsevad rikkalikult


Ülesvõetud madalakasvulised iirised on istutatud ja nende õisi me tänavu ei näe. Aga ühes salakohas on meil neid veel mõned sordid, kes peavad ka sel aastal teiste juurde kolima, aga seda pisut hiljem
`Chanted`


`Irish Harp`
`Surrounded`

Lihtsalt üks ilus vahtrate kontrast

Täna avastasin, et mitte kõiki vaateid pole ma varem näinud. Nii ta paistis. Tegelikult on osa põõsaid tunduvalt eespool kui tagumised puud, aga kaugusest sulandus kõik kokku üheks võimsaks puittaimede massiiviks.

Raske, üliraske on teha valikuid, keda võtta, keda jätta. Pildistada jõuab ju kõike.

9 comments:

 1. Ilus,ilus,ilus.
  Ka mina olen iga päev õite ja sirguvate võrsete lummuses.Kõike tahaks pildistada ja jäädvustada-loodus on imeline.Ei tea,kas sellest,et päev läbi kodus ja suur kiirus läbi ja jõuad kõike jälgida.Kiire elu rütmis väsinuna ei märka paljudki.
  Ilus aeg!

  ReplyDelete
 2. Ilus ja imeline :) Mina juba paar päeva mõtlen seda mõtet, et iga aastaga aias hakkan ma rohkem nägema, leidma ja vaimustuma. Ma ka aina pildistaks ja postitaks, täitsa kõvasti tuleb iseloomu kasvatada :D

  ReplyDelete
 3. Imeline, nagu ikka!
  See aias kondamine on üks isevärki tegevus, sellest olen ma ammu aru saanud. Aasta aastalt on kõik ju sama- kevad, suvi, sügis, talv. Aga aastad pole vennad. Kas see, et me märkame aastate möödudes erinevaid asju on tingitud sellest, et mingil hetkel tekib märkamiseks aeg või sellest, et erinevatel aastatel on olulised erinevad asjad või...

  Imeline aeg, imelises aias!

  ReplyDelete
 4. Praegune noor lehestik ja värsked kasvud pakuvad tohutut roheliste toonide paletti. Ühelgi muul ajal aastas ei näe looduses ega aias nii palju erinevat tooni rohelisi. Ja see on nii lummav ja kaunis!

  ReplyDelete
 5. Vahva aeg jah. Mul on hädavaevu aega märkamiseks, blogimiseks tuleb vägisi näpistada.

  ReplyDelete
 6. Nii vahvad ikka need okkaliste "otsad". Palju kaunist ja värsket. Kujutlen kuidas sa seal jalutad ja "ahmid" seda värsket ilu ja imesid. Nii tore.

  ReplyDelete
 7. Ma ei väsi märkimast, et blogimine üks väga eluvajalik leiutis on. Muidu ei teakski mis imeasju kõik olemas on. Aedlemise väga oluline osa.

  ReplyDelete
 8. Ilusad pildid, aitäh!
  Iirised on imelised. Kuidas ma sellest varem aru ei saanud.
  Nii mõnigi pilt tekitab antud taime järele raskesti yletatavad neelud :)
  Talgute ajal ja veel hilinejana ei tahtnud jalutamisele aega raisata, nii et enamus võlumaailmast jäigi nägemata. Ole sa tänatud blogisse pilte panemast!

  ReplyDelete
 9. On ikka ilus küll. Hingehellitavalt lausa. See juuni algus.. <3

  ReplyDelete