Wednesday, May 13, 2015

ROHELINE

Roheline ei ole lihtsalt roheline. Ta on hele-, õrn-, salati-, valkjas-, kahvatu-, ere-, õuna-, piparmündi-, kollakas-, sinakas-, hallikas-, oliivi-, smaragd-, laimi-, khaki- ja herneroheline. Aga veel ka mere-, rohu-, pudeli-,kuuseokka-, muru-, lehe-, mürk-, šartröös-, tume- ja mustjasroheline. Rohkem kui 50 varjundit, millest kõik esimese hooga pähegi ei tule.
Kevadine ärkamiseroheline on õrn ja habras. Muudab ta oma iseloomu tundidega.


Eilne päike soojendas ja leebe tuul paitas, sooja oli varjus +18C. Täna sajab vastikult külma vihma, tuul kipub märatsema ja sooja on vaid +10C

11 comments:

 1. Ma usun, et rohelisele võib ka 100 varjundinimetust leida ilma surema raskuseta :) aga mis on tõesti huvitav, on teie aia kliina. Alguses kõigist maas ja siis järsku kõigist ees. Meil pole asjad pooltki nii kaugel :D

  ReplyDelete
 2. Jah, see on tõesti imeline, et kevadel on erinevaid rohelisi toone nii palju. Hiljem rohelisuse värvirikkus ehk ühtlustub muus maailmas, hostade seas õnneks mitte.:)

  ReplyDelete
 3. See "värske" roheline on tõesti imeilus. Ja siis need aktsendid seal rohelises. Mõnus rahu.

  ReplyDelete
 4. Väga imeline rohelus kõigi varjunditega.Ja mitte ainult rohelus,vaid ka värvid selles roheluses löövad eriti välja.Ohhh kui ilus!

  ReplyDelete
 5. Imetlen minagi neid tuhandeid rohelisi varjundeid ja nende muutumist lausa tundidega. Nii autoroolis kui terrassil puhkehetki pidades. Tuul aga oli juba eile selline, et loopis kõike, täna lisandus vihm, mida mul küll väga vaja oli, aga kokkuvõttes on akna taga küll pigem aprilli- kui maikuu ilm.

  ReplyDelete
 6. Rohelise varjundid on vist kõik kaunid ja rahustavad. Sul on tore valik siia pandud!

  ReplyDelete
 7. Ilus on Sul seal, silm puhkab, selline rahu!

  ReplyDelete
 8. 150 rohekat varjundit, uus pildiraamat on hea mõte. Mis epimeedium ja kuutõverohi sul siin esinemas on?

  ReplyDelete
 9. a samblaroheline? :) ja oliivi?

  mu enda üks lemmikuid on kevadine jänesekapsaroheline, see on peaaegu ebareaalne

  ja see selle vaate roheline oma varjundites on muidugi üle ja läbi
  kõige.

  ReplyDelete
 10. Kosutavalt ilus.
  Tahakski ainult väljas olla, sest praegust rohelise toonide kyllus kaob varsti, algab tavaline suvi.

  ReplyDelete
 11. Ahh, kui kaunis! Igal kevadel on see roheliste pillerkaar ja iga kord, kui see tuleb, üllatab jälle! Aitäh imeilusa pildiseeria eest!

  ReplyDelete