Tuesday, March 20, 2012

KEVAD

Täna kell 7.14 olevat ta siis pärale jõudnud. Et siis nagu astuks poolpaljalt rohelisele soojale murule, säravale päikesele, värvilistele lilledele, liblikatele, suminatele ja lõhnadele vastu. Nooh, unistada ju ikka võib:)
Tegelikkus on hoopis teistsugune. Kuigi terve nädala on päevatemperatuurid olnud kergetes plussides ja ööd vaid õige pisut jahedamad, on õues rõske ja jahe, sest talv on minnes korralikult pisardanud. Mine tea, ehk nutaks ise rohkemgi kui kõik nii kannatamatult ja südamest su lahkumist soovivad. Aga mitte ei saa aru, miks küll see kevad täna nii kõvera näoga on. Talvejopp selga, saapad jalga ja hopsti! vettinud lirtsuvasse lumme.
Minu mõõdikud
Lõunapäike on hakanud nõlvalt lund kokku korjama Ka must kivi hakkab end ilmutama, lund on siin veel üle poole meetri


Tiigi tagakalda kõrged kivid hakkavad samuti paljastuma


Ka aias on lumekihi paksus veel 0.5m ringisHommikupäike on samuti tublit tööd teinudÜhtki õit pole kuskil, ka kaktused magavad veel talveundmõni on end kohe kõhuli seadnud:)


Üllatus, üllatus! Budleia on lumes oma lehed avanud.


Koleaeg. Kole aeg. Jajah, ma tean küll, et mõtle, mis tulemas ja puha (eks ma räägin ise ka sedasi), aga ka mulle võib mõni asi mitte meeldida, ei saa ju kogu aeg mingi totra keep smilingu või rõõmuhuiletega ringi käia kui asi seda veel väärt pole. Paneks hoopis silmad kinni ja magaks koos kaktustega veel umbes kuu. Kuni saaks astuda poolpaljalt soojale rohelisele murule....:)

Temperatuur täna -1,3C, tugev tuul keerutab loode-ja läänekaare vahel, taevas on umbpilves, hommikune udu on asendunud lumesaju ja pinnatuisuga, mis on korralikult katnud kõik mustad laigud, katused ja võrad. Vaatepilt on hetkel südatalvine.
Hea, et vähemalt sel kevadel saab maa ometi oma janu täis juua ja eks kuskilt hangest lõpuks ka päriskevad ükskord kohale jõuab. Vahtrad juba mahlavad, nädalaga on tilkunud umbes 200 ml, mahl on hoopis magusam ja ma ütleksin, et tummisem kui kasel.

ILUSAT KEVADET KÕIGILE!

9 comments:

 1. Ilusat kevadet Sullegi!
  A koleaeg tõesti. Ilma kummikuteta õue ei pääse ja mida sealt õuest otsidagi. Ei tohigi trampida sellisel ajal aias ... hea, et fotokal zoom on

  ReplyDelete
 2. meil tuli päike välja :)
  aga tuku siis veel natuke, kuni "õhk täis elu, lilli ja liblikaid ja putukaid"-hooaeg algab.

  ReplyDelete
 3. Kevad on vahva aeg...üllatusi jätkub igasse tundi. Muutuv on nii ilm kui ka loodus. Särav päike ja lumetorm ajavad teineteist taga! Vaata ja imesta. Iga natukese aja tagant on midagi uut...kas lilleõis on nina lumest välja pistnud või mõni ojake juurde tekkinud.
  Mõnusat kevade nautimist!

  ReplyDelete
 4. Mulle ka see poriaeg ei sobi, magaks kohe sinililledeni vähemalt :). Ilusat kevadealgust ikkagi!

  ReplyDelete
 5. Päikest! Ja muidugi tuult ja ööseks külma ja siis ongi hüvasti, koleaeg!

  ReplyDelete
 6. Ilusat kevadet!
  Lund on Teil küll veel palju võrreldes 20 km vahemaaga.

  ReplyDelete
 7. Oi millised lummavad unistused! Ja tegelikkuses ega see aeg enam ju nii kaugel ei olegi... hetkel on küll koleaeg jah, kellele meist see ikka meeldiks, kuid ta on teatud määral siiski vajalik - seda suurem on rõõm samm-sammult saabuvast ilust, mille tärkamist nii pikisilmi on oodatud ning mille kõige jaoks nüüd silmi jagub, on see kõik ju nii uus ja uudne :).
  Särtsakat ja rõõmsat kevadet!
  PS: Mul viimase nädalaga juba 5L vahtramahla joodud, nüüd hakkab vaikselt isu täis saama ja mahl puul kinni jääma.

  ReplyDelete
 8. Meil ka lumehanged veel põlvini, aga juba mõnes kohas hakkab ka natukene muru välja sulama :)

  Täna nägin kuldnokka! Ilusat kevadet Teile sinna lõunasse!

  ReplyDelete
 9. Tänaseks on sul kindlasti juba uus pilt :) Nädal oli küll kõike muud kui kevadine, lund ja korraks päikest ka.
  Aga ma kuulsin Räpinas lõokest, nii et olemas!

  ReplyDelete