Thursday, March 11, 2010

PEITEPILT JA VEIDI MUUD KAH

Mul on tunne, et olen kuidagi imelikum kui teised inimesed.
Kõik muudkui õhkavad kevade poole, korralikud inimesed külvavad ja kasvatavad, näitavad tärkavaid lehekesi ja pungakesi. Aga mul on vist midagi viga. Ei külva ei tärka ega ärka veel miskit. Ja mingit hirmsuurt kevadeigatsust pole ka kuskil. Ta tuleb ju niikuinii:) Kunagi. Ja seda, mis vääramatult tulemas on, pole ju vajagi oodata ega end närviliseks ajada.

Küll aga naudin ma igat päikeselist hetke. Ma pole kunagi lugu pidanud pimedast ega hämarikust ega küünlavalgusest. Kui, siis peavad sellele lisaks põlema ka kõik muud tuled, niipalju kui neid toas olemas on.

Tavaliselt ei õnnestu neid sädelevaid kristalle pildile saada, aga seekord...:) Ja see puu oli ka poolest saadik lume all, peale väljasulamist ei tähelda ma tal küll ühtki murdunud oksa. Noh, lume sees on teda muidugi ka veel üksjagu. Mingid ladvatutid hakkavad lõunaveerul välja sulama. Ja org on pea sama kõrge kui mägi. Ega mingit erilist reljeefi küll praegu siin ei näe.
Siin päikeseküljel on päike juba kenasti toimetanud. Aga ainult katusel.
Ümberringi on ehk lumi veidike kokku vajunud, aga peale astudes vajub ikka kõhuni sisse.See on nagu muinasjutust. Kes on minu lumekesel käinud? Imelik, teda kannab. Meil ei õnnestu see enam suuskadegagi.
No siin on peaaegu aru saada, mis välja sulamas on:) Aga, et mu hostapeenar ka üle meetrise vaibaga kaetud on:)Aga kes arvab ära, mis siin peidus on, saab suvel preemia:)


Lugesin täna neid ilmatarkade ennustusi. Üks ütleb, et kevad tuleb, teine, et ei tule. Üks ütleb, et tuleb uputus, teine, et lumi aurab vaikselt ära. Üks ütleb, et tuleb soe kevad, teine- külm kevad. Võta siis kinni.
Mis mina arvan.? Arvan, et sellise paksusega lumi ikka päevaga ei sula, vähemalt siin. Ja peale selle läheb ka veel tükk aega, enne kui maa laseb end katsuda. Päriskevad ja suur õitsemine ja puhkemine on ikka veel päris kaugel. Ju seepärast ma veel ei rabelegi ega igatsegi. Naudin lihtsalt ilusat päeva.

11 comments:

 1. Tiik lillepeenraga?
  Minule sobiks ka kui see kevad viivitaks tulemisega, no mitte ei tahaks veel oma näppe mulda pista.

  ReplyDelete
 2. Ega see kevad tulemata ei jää. Iseasi, millal ta sel aastal kohale jõuab. Valgus aga aitab töepoolest, ma ka selline valgusefänn, kes hämaruses elujõu kaotab.

  ReplyDelete
 3. Aga ikkagi on tore mõelda kevadest ja vaadata kuidas aknalaudadel rohetutid elluärkavad. MA hea meelega läheksin juba välja toimetama, istun muidu siin toas pidevalt ja sammal kasvab selga.

  ReplyDelete
 4. nu kuule! ega siis kevadeootus ei tähenda närfitsemist! ikka nautimist ja rõõmustamist ju :)

  ma olen täna mitu korda pidanud ütlema, et "täpsustagem mõisted, härrased" - huvitav, viga on vist minus... :)))

  nonse :)

  ReplyDelete
 5. a ma arvan, et seal on peidus üks puu või põõsas :P

  või kivimüür

  ReplyDelete
 6. Kõik on siiani eksinud ärapeitunu osas. A mas lasen veelkord arvata:)

  No täpsustame siis mõisteid:), Sa kuula, mismoodi inimesed ei jõua kevadet ära oodata ja siunavad talve ja lund ja külma.

  Ja vat selline ootus ajab närviliseks, sest ta ju nüüd kohe täna ei jõua pärale:) Mõne inimese elu ainult ootustest koosnebki.

  Ma ei saa aru, miks ei tunta rõõmu sellest, mis on. Aga on erakordselt ilus talv. Eriti kui päike paistab:)

  ReplyDelete
 7. Äraarvamisest. Minul on aias sellise kuhila all peidus pakk. See võiks siis äkki mingi aiamööbel olla :)

  See sädelus ja jäljed on küll viimase peal pildid.

  ja mina olen see, kes on veendunud, et kevad ongi käes :) Tartus lumi sulab, linn on kirjeldamatult jõle ja porine ja jäine. Traumapunkt teeb ilmselt kassat :)

  ReplyDelete
 8. kumma pildi kohta küsimus käib - ülemise v alumise? Ülemise peal on ehk aiamööbel, alumise peal miski lehis või nugis, ptüi.. nulg!

  ReplyDelete
 9. Mina tean, mis seal suure lume all peidus on! see ilus laud ja pink muidugi! Meil on tänase päevaga sadanud see lumi, mis ära sulas topelt tagasi! oh ma ei jõua juba kevadet ära oodata!

  ReplyDelete
 10. ah selle ülemisel pildi või? ma mõtsin, et alumisel, seal, kus need 2 puud-põõsast on

  ja ma naudin talve vägagi. aga kevadet ootan ka. ilma närvitsemiseta ainult :)
  mulle on alati meeldinud ootus.. see on hoopis teistmoodi tunne.. selline vaevuaimatav, ootushell ja põnev ja imeline... nagu armumise algus :)

  ReplyDelete
 11. Ega te ära ikka ei arva ja jutt käis loomulikult viimasest pildist.
  Preemia jätan endale.

  Seal lume all talvitub suur must õuekivi. Üritasime otsida, aga kepiga ka ei leidnud:)

  ReplyDelete